Kvitová poprvé u soudu – máme její výpověď!

Už jsou to více než dva roky, co Petru Kvitovou přepadli v Prostějově a pořezali jí levou ruku. Déle než sedm měsíců sedí Radim Žondra ve vazbě a čeká, jestli ho soud uzná vinným. A česká tenistka od devíti hodin poprvé vypovídá u soudu.

Petra Kvitová dorazila do budovy Krajského soudu v Brně krátcepo půl deváté. Prošla bezpečnostním rámem, s novináři nemluvila. Kromě Kvitové by během dvou dnů měli vypovídat znalci a další svědci, předsedkyně senátu Dagmar Bordovská by během dvoudenního bloku měla přečíst i listinné důkazy. Podle státního zástupce Ivana Hrazdiry už mnoho důkazů k provedení nezbývá, záležet však bude i na tom, jaké další důkazy bude k provedení navrhovat obhajoba.

Petra Kvitová kvůli prožitému traumatu požádala, aby byla vyslechnuta v nepřítomnosti Radima Žondry. Soud ji vyhověl a česká tenistka vypovídá z jiné místnosti pomocí kamery a mikrofonu.
 

„Byla jsem v prostějovském bytě, kolem půl deváté zazvonil zvonek. Nějaký mužský hlas tam řekl, jestli jsem doma, řekl, že jde na revizi kotle. Pustila jsem ho do domu, pustila jsem ho bzučákem, ještě jsem mu šla naproti. Řekla jsem mu, že kotel nemám, tak se podivil, ale prý kontroluje i horkou vodu. Když vešel do bytu, tak mi řekl, že to tam mám pěkný,“ uvedla Kvitová.


„Chtěl po mě, abych pustila teplou vodu, tak jsem se otočila a v tu chvíli jsem měla nůž na krku. Popadla jsem ho, chytila jsem ho, v ruce jsem měla telefon. V tu chvíli jsem levou ruku dala na čepel. Já jsem spadla, křičela jsem, všude bylo spoustu krve,“ popsala inkriminovaný moment česká tenistka.


„Jak jsem viděla tu krev, tak jsem se ptala, co chce. On říkal, že potřebuje čas, a já na to, že čas nemám, že potřebuju do nemocnice. Pak jsem se ho zeptala, jestli chce peníze, a on mi řekl, že jo. Měla jsem deset tisíc, vytáhla jsem je z kabelky, dala jsem mu je a on odešel. Pak jsem volala na záchranku a policii,“ uvedla Kvitová.


„Upadla jsem, pištěla jsem, on mi říkal, že mi nechtěl ublížit. Přivezli mě do nemocnice, měla jsem pořezaných všech pět prstů, včetně nervů na dvou prstech. Rehabilitace byla dlouhá. Po 3-4 měsících jsem mohla chytit raketu a první zápas jsem odehrála po pěti měsících,“ dodala světová tenisová dvojka.
 

zde už Kvitová odchází v doporovodu ochranky z Krajského soudu

Comments

 1. Недорогой отель Владимирский находится рядом с центром Нижнего Новгорода. Ближайшая станция метро Ленинская находится в 640 м от гостиницы, что позволяет попасть в центр города за 10-15 минут. Гостиница располагается в Нижнем Новгороде рядом с ЖД вокзалом.

  Гостиница в Нижнем Новгороде

 2. Hello!

  We spend third part of our lives at work. How to spend this time with benefit?

  You can grow bitcoins by 10% spending 5 minutes a day!
  Quicker than a cup of coffee

  http://dcbtc.info increases bitcoins by 10% in 48 hours.
  You will automatically make a profit on your bitcoin wallet.

  Start participating and make a profit!
  Guaranteed by the blockchain technology!

 3. Недорогой отель Владимирский находится рядом с центром Нижнего Новгорода. Ближайшая станция метро Ленинская находится в 640 м от гостиницы, что позволяет попасть в центр города за 10-15 минут. Гостиница располагается в Нижнем Новгороде рядом с ЖД вокзалом.

  http://vladimir-otel.ru – Отель Нижний Новгород

 4. Реклоузер РВА-TEL 6(10) КТПНУ и 2Ктпну 25-2500ква, КТП КОМПЛЕКТНЫЕ ТРАНСФОРМАТОРНЫЕ ПОДСТАНЦИИ москва, Производство ктп москва и не только на нашем специализированном сайте: http://sviloguzov.ru/ – Мы рады Вам!

 5. Ктп сэндвич 25-2500ква псс-10-пу, Ктп комплектные трансформаторные подстанции москва, Производство ктп москва и другое на нашем специализированном сайте: – Это то, что Вам нужно!https://vk.com/club111724259

 6. Крун-10, Ктп комплектные трансформаторные подстанции москва, Производство ктп москва и многое другое Вы найдете на нашем специализированном сайтеЗдесь есть то, что Вам нужно!https://sviloguzov.ru/

 7. Пункт коммерческого учета ПКУ-6-10кв КРН, Ктп комплектные трансформаторные подстанции москва, Производство ктп москва и др. на нашем специализированном сайте: – Добро пожаловать!https://vk.com/club111724259

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.